B-klasa: Walki o przełamanie ciąg dalszy

Po wyrównanym pojedynku z Sołtysowicami i blamażu z Polonią przyszedł czas na kolejny, trzeci już mecz rundy wiosennej. Tym razem zmierzymy się z drużyną będącą jedno miejsce nad nami - Błyskawicą Szewce.

Będzie to nasza druga wizyta w Szewcach w tym sezonie, ale tym razem będziemy pełnić rolę gospodarza. Murawa na Tomtex Park (a raczej jej brak w niektórych miejscach) w dalszym ciągu nie pozwala na rozegranie meczu.

Co do meczu, sprawa jest bardzo prosta - nie interesuje nas nic innego niż wygrana. Lepszej okazji na przełamanie może już nie być.

Ludowy Zespół Sportowy Błyskawica Szewce został założony w 1960 roku. Od sezonu 2004/05 bierze udział wyłącznie w rozgrywkach klasy B. Swoje domowe mecze Błyskawica rozgrywa na obiekcie przy ulicy Sportowej w Szewcach.

Druga drużyna Widawy niezmiennie zajmuje przedostatnie, 13. miejsce w grupie IX. Na naszym koncie znajduje się 9 „oczek”, na które złożyły się 3 wygrane i 12 porażek. Bilans bramkowy: 18-54. Błyskawica Szewce z 10 punktami znajduje się na 12. miejscu. Również odnieśli 3 zwycięstwa, raz dzielili się punktami, a 11 razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy: 22-50.

„Dwójka” dostała po raz drugi lekcję futbolu od Polonii Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 0:6. Błyskawica Szewce została pokonana przez rezerwy Orła Pawłowice 1:2.

Ostatni mecz bezpośredni:

Wyjazdowa porażka 2:3; bramki dla Widawy strzelili Rafał Zdunek oraz Kamil Oleś.

Orzeł II Pawłowice (Wrocław) - Zorza Pęgów 21 kwietnia, 10:00
Grom Ligota Piękna - Sparta II Wrocław 21 kwietnia, 11:00
Różanka Wrocław - Wratislavia II Wrocław 21 kwietnia, 11:00
Augustyn Wrocław - Silesia Szymanów 21 kwietnia, 16:00
Malinka Malin 0-3 MKS Sołtysowice (Wrocław)
(wo)
Vamos Wrocław 3-3 Polonia Wrocław 20 kwietnia, 16:00
Tomtex Widawa II Wrocław - Błyskawica Szewce 21 kwietnia, 14:00

Z Błyskawicą nie zagrają: Konrad Śliwa, Dawid Machała, Kamil Oleś, Łukasz Kalus i Michał Wójcik.

Rywal: Błyskawica Szewce
Data: 21.04.2024r.
Boisko: LZS Błyskawica Szewce, ul. Sportowa 1, 55-114 Szewce
Sędziuje: Ogrodnik E.

Zapraszamy wszystkich na to spotkanie!